Instytut Polonistyki

Zaproszenie na ogólnopolską konferencję naukową

Instytut Polonistyki Akademii Pomorskiej w Słupsku, Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej w Słupsku oraz społeczność doktorantów i studentów Koła Naukowego Polonistów organizują pod patronatem honorowym JM Rektora Akademii Pomorskiej w Słupsku dr. hab. inż. Zbigniewa Osadowskiego, prof. AP ogólnopolską konferencję naukową:

13.02.2019
Promocja książki dr Jolanty Kazimierczyk-Kuncer „Jedźmy do Rosji…”

28 lutego br. o godz. 18:00 zapraszamy do OT Rondo w Słupsku na spotkanie autorskie - promocję książki dr Jolanty Kazimierczyk-Kuncer „Jedźmy do Rosji. O kulturze rosyjskiej we francuskiej literaturze podróżniczej XVIII – I połowy XIX wieku”. Spotkanie poprowadzi dr hab. Bernadetta Żynis, prof. AP z Instytutu Polonistyki

13.02.2019
Wieczór dla Joanny Puzyny-Chojki i promocja tomu o Teatrze Wybrzeże

Szanowni Państwo, W poniedziałek, 25 lutego 2019 o godzinie 17.00 w Starej Aptece w Teatrze Wybrzeże odbędzie się wieczór poświęcony pamięci Joanny Puzyny-Chojki, wyjątkowej osobowości polskiego teatru – wybitnej gdańskiej teatrolożki, krytyczki, recenzentki, wykładowczyni Uniwersytetu Gdańskiego i animatorki życia teatralnego, która 28 czerwca 2018 roku zginęła w tragicznym wypadku na Bałkanach.

06.02.2019