Instytut Neofilologii

Odwiedziny w V LO w Słupsku

Dnia 10 stycznia studentka Filologii Angielskiej Pani Mariel Aurelie Seznam odwiedziła V LO w Słupsku. Pani Aurelia dostarczyła wielu cennych informacji o Zakładzie Filologii Angielskiej, a ponadto uczniowie mieli okazję dowiedzieć się o założeniach i korzyściach wynikających z uczestnictwa w europejskim programie wymiany studenckiej Erazmus+.

GRUPA „LUŹNY SKŁAD”. „BURZA” SZEKSPIRA W TEATRZE RONDO I TEATRZE SZEKSPIROWSKIM W GDAŃSKU

W ramach przygotowań do Festiwalu Szekspirowskiego TEATRALNY PASJANS w Gdańsku, odbył się w Słupsku cykl warsztatów i prób scenicznych do „BURZY” Williama Szekspira. Kulminacją 30-godzinnego projektu były występy przed zgromadzoną publicznością TEATRU RONDO w Słupsku w dniach 15.11.2018 (premiera), 24.01.2019, 31.01.2019, a także w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku w dniu  21.11.2018.

TEATRALNE DZIAŁANIA STUDENTÓW FILOLOGII ANGIELSKIEJ GRUPA ‘TO BE (DIS)CONTINUED’

Nasza grupa teatralna powstała w listopadzie 2018 roku w INSTYTUCIE NEOFILOLOGII. Czasem jest tak, że spotykają się ludzie i od razu czuć tę sympatyczną nutę niewymuszonego porozumienia a wtedy pojawia się momentalnie błysku w oku. Osoby chętne do działania z nami wciąż mile widziane. Nie ma specjalnych ograniczeń: angielski i potrzeba ekspresji we wspólnym mianowniku.

Konkurs "GRAMMAR CHAMPIONSHIPS ON IRREGULAR VERBS"

Dnia 27 listopada odbyła się kolejna edycja konkursu ‘GRAMMAR CHAMPIONSHIPS ON IRREGULAR VERBS’, organizowanego dla studentów pierwszego roku filologii angielskiej. Finaliści musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością czasowników nieregularnych. Konkurs zwyciężyła Pani Nigina Narzikulova. Gratulujemy wiedzy!