Instytut Neofilologii

IPIE 2020

Konferencja IPIC 2020, której współorganizatorami są pracownicy Zakładu Filologii Angielskiej

24.06.2019
Kolejna publikacja w Instytucie Neofilologii

Ukazała się nowa publikacja, której współredaktorem jest  dr hab. Adriana Biedroń, prof. AP,  z Instytutu Neofilologii. Jest to publikacja wydawnictwa Routledge.

17.06.2019
Spotkanie z Torstenem Münchow, niemieckim aktorem i reżyserem

29 maja odbyło się spotkanie z niemieckim aktorem i reżyserem, panem Torstenem Münchow. Przodkowie pana Torstena pochodzą z okolic przedwojennego Koszalina, zaś on sam od kilku miesięcy mieszka w Słupsku. Tutaj nawiązał współpracę z Nowym Teatrem im. Witkacego oraz ze Związkiem Mniejszości Niemieckiej. Przyjął też zaproszenie od wykładowców i studentów filologii germańskiej AP.

13.06.2019
Jubileuszowe spotkanie w Instytucie Neofilologii

Z okazji jubileuszu 50-lecia Akademii Pomorskiej w Słupsku w murach Instytutu Neofilologii w dniu 24 maja 2019 roku odbyło się uroczyste spotkanie kadry naukowo-dydaktycznej jednostki z gronem byłych pracowników i absolwentów kierunku Filologia.

05.06.2019