Instytut Neofilologii

Zaproszenie na 110. spotkanie Klubu Obieżyświata

Instytut Geografii i Studiów Regionalnych Akademii Pomorskiej w Słupsku oraz Polskie Towarzystwo Geograficzne Oddział w Słupsku zapraszają do wzięcia udziału w 110. spotkaniu Klubu Obieżyświata.

27.02.2019
Odwiedziny w V LO w Słupsku

Dnia 10 stycznia studentka Filologii Angielskiej Pani Mariel Aurelie Seznam odwiedziła V LO w Słupsku. Pani Aurelia dostarczyła wielu cennych informacji o Zakładzie Filologii Angielskiej, a ponadto uczniowie mieli okazję dowiedzieć się o założeniach i korzyściach wynikających z uczestnictwa w europejskim programie wymiany studenckiej Erazmus+.

GRUPA „LUŹNY SKŁAD”. „BURZA” SZEKSPIRA W TEATRZE RONDO I TEATRZE SZEKSPIROWSKIM W GDAŃSKU

W ramach przygotowań do Festiwalu Szekspirowskiego TEATRALNY PASJANS w Gdańsku, odbył się w Słupsku cykl warsztatów i prób scenicznych do „BURZY” Williama Szekspira. Kulminacją 30-godzinnego projektu były występy przed zgromadzoną publicznością TEATRU RONDO w Słupsku w dniach 15.11.2018 (premiera), 24.01.2019, 31.01.2019, a także w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku w dniu  21.11.2018.

TEATRALNE DZIAŁANIA STUDENTÓW FILOLOGII ANGIELSKIEJ GRUPA ‘TO BE (DIS)CONTINUED’

Nasza grupa teatralna powstała w listopadzie 2018 roku w INSTYTUCIE NEOFILOLOGII. Czasem jest tak, że spotykają się ludzie i od razu czuć tę sympatyczną nutę niewymuszonego porozumienia a wtedy pojawia się momentalnie błysku w oku. Osoby chętne do działania z nami wciąż mile widziane. Nie ma specjalnych ograniczeń: angielski i potrzeba ekspresji we wspólnym mianowniku.