Instytut Historii i Politologii

PROF. WOJCIECH SKÓRA  ORAZ PROF. ROBERT KUŚNIERZ W AUDYCJI POLSKIEGO RADIA KOSZALIN pt. FILARY WOLNOŚCI

PROF. WOJCIECH SKÓRA ORAZ PROF. ROBERT KUŚNIERZ W AUDYCJI POLSKIEGO RADIA KOSZALIN pt. FILARY WOLNOŚCI

Miło nam zakomunikować, że w dniu 21 stycznia 2019 r. w programie "Filary Wolności" emitowanej na antenie Polskiego Radia Koszalin gościli pracownicy naszego Instytutu profesorowie Wojciech Skóra i Robert Kuśnierz . Audycja dotyczyła rozpoznania sowieckiego zagrożenia w końcu lat 30. XX w. oraz akcji "Wózek" prowadzonej przez polski wywiad wojskowy przeciwko Niemcom w latach 1930-1939.

28.01.2019
NOWA KSIĄŻKA PROFESORA PIOTRA KOŁAKOWSKIEGO

Miło nam zakomunikować, iż ukazała się kolejna książka prof. dr. hab. Piotra Kołakowskiego pt. Polsko-czechosłowackie kontakty wojskowe 1921-1938 w dokumentach wywiadu i dyplomacji II Rzeczypospolitej, Wydawnictwo Rytm, Warszawa 2018, ss. 440.  Z uznaniem odnotowujemy, że jest to już 17 książka Pana Profesora! Gratulujemy i życzymy dalszej owocnej pracy naukowej!

UROCZYSTE WRĘCZENIE NAGRODY IM. WACŁAWA FELCZAKA I HENRYKA WERESZYCKIEGO PROFESOROWI PIOTROWI KOŁAKOWSKIEMU

Miło nam poinformować, że 14 grudnia 2018 r. w Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyła się uroczystość wręczenia Nagrody im. Wacława Felczaka i Henryka Wereszyckiego. Nagrodę główną z rąk Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego, prof. dr hab. n. med. Wojciecha Nowaka otrzymał pracownik naszego Instytutu prof. dr hab. Piotr Kołakowski wraz z dr. hab. Michałem Jarneckim z UAM w Poznaniu za monografię pt. ...

08.01.2019
SUKCES PROFESORA PIOTRA KOŁAKOWSKIEGO!

Z prawdziwą radością informujemy, że w tegorocznym konkursie im. Wacława Felczaka i Henryka Wereszyckiego, nasz pracownik Profesor Piotr Kołakowski za opublikowaną wspólnie z Profesorem Michałem Jarneckim monografię pt. „Ukraiński Piemont”. Ruś Zakarpacka w okresie autonomii 1938-1939, Oficyna Wydawnicza RYTM, Warszawa 2017, otrzymał Nagrodę Główną.

17.12.2018
PROFESOR ROBERT KUŚNIERZ OTRZYMAŁ GRANT W KANADZIE

Miło nam zakomunikować, że Profesor Robert Kuśnierz otrzymał the Scholarly Publications Support Grant, przyznany przez Canadian Foundation for Ukrainian Studies z Toronto. W 2018 r. Fundacja przyznała dwa granty na dofinansowanie publikacji wybitnych monografii naukowych traktujących o tematyce ukraińskiej. Panu Profesorowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

OBRONA DOKTORATU W NASZYM INSTYTUCIE

Miło nam poinformować, iż w dniu 12 grudnia 2018 r. w naszym Instytucie odbyła się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. Jana Tymińskiego pt. Administracja morska w Gdyni w Drugiej Rzeczypospolitej. Organizacja, kadry, działalność.