Instytut Historii i Politologii

KONFERENCJA DOKTORANTÓW, zaproszenie do uczestnictwa

Tradycją lat ubiegłych doktoranci Instytutu Historii i Politologii Akademii Pomorskiej w Słupsku w końcowych dniach września zapraszają do udziału w V Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Doktorantów „Polska i sąsiedzi na przestrzeni wieków”. Konferencja odbędzie się 28 września 2019 roku w siedzibie Akademii Pomorskiej w Słupsku.

03.07.2019
Konferencja w Serbii współorganiozwana przez Instytut Historii i Politologii

Miło nam zakomunikować, że w dniach 21-22 czerwca 2019 r. na Uniwersytecie w Nowym Sadzie (Serbia) odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa pt. Drugi Karpatski simpozijum. VII međunarodna naučna konferencija "Lemki, Bojki, Huculi, Rusini - istorija, sadašnjost, duhovna i materijalna kultura”.

27.06.2019
Kierunek historia prowadzony w naszym Instytucie awansował o 7 miejsc w rankingu Perspektyw 2019

Miło nam poinformować, iż w tegorocznym rankingu kierunków studiów portalu „Perspektywy” prowadzony przez nasz Instytut kierunek HISTORIA zajął 12. miejsce ex aequo z KUL JPII. Wyprzedziliśmy m.in. następujące uczelnie: Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytet Śląski w Katowicach, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, Uniwersytet w Białymstoku, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie ...

24.06.2019
Monografia dra Wojciecha Bejdy

Miło nam zakomunikować, iż nakładem Wydawnictwa TUM we Wrocławiu ukazała się monografia dr. Wojciecha Bejdy pt.  Od Saula do Jozjasza.Monarchia biblijna w Starożytnościach żydowskich Józefa Flawiusza w porównaniu z żydowską literaturą okresu drugiej świątyni i pismami rabinicznymi. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Nowa monografia profesor Agnieszki Teterycz-Puzio

Miło nam zakomunikować, iż nakładem Wydawnictwa Poznańskiego ukazała się monografia autorstwa dr hab. Agnieszki Teterycz-Puzio, prof. AP pt. Zamachy na Piastów. Gratulujemy życząc kolejnych sukcesów.

17.06.2019